Amp futbolowa ekstraklasa zawita do Poznania. Do rozgrywek przystąpi drużyna Warty

03.01.2020

Poznań nowym miastem na amp futbolowej mapie Polski. Do rozgrywek ekstraklasy w tej dyscyplinie przystąpi sekcja Warty. W zespole nie zabraknie doświadczonych zawodników i reprezentantów Polski.

Temat sekcji amp futbolu Warty Poznań pojawił się wiosną ubiegłego roku. Wówczas klub w swoich mediach społecznościowych ogłosił nabór do nowej sekcji. Zespół działa w porozumieniu z AMP Futbol Polska i poznańskim Stowarzyszeniem Sportowo-Rehabilitacyjnym START. Trenerem i koordynatorem sekcji jest Dariusz Sylwestrzak.

Twarzami nowego projektu był od samego początku Bartosz Skrzypek. To były zawodnik AMP GKS-u Góra, który ma na koncie występy w reprezentacji Polski. W zespole Warty wystąpi również Przemysław Nadobny, który w tym roku zadebiutował w seniorskiej kadrze “Biało-czerwonych”.

Bramkarz reprezentacji Polski Przemysław Nadobny vs dwukrotny mistrz świata Cafu ????⚽ Sprawdźcie, jak nasz golkiper poradził sobie oko w oko z piłkarską legendą ?⤵

Gepostet von Amp Futbol Polska am Freitag, 25. Mai 2018

Zespół rozpoczął treningi już w grudniu i na wiosnę zadebiutuje w ekstraklasie. Pierwszy turniej w tym sezonie odbędzie się w Warszawie, natomiast już w drugim – 25-26 kwietnia, Warta będzie gospodarzem.

W tej chwili kadra “Zielonych” składa się z ośmiu zawodników, ale klub wciąż prowadzi nabór. Trener klubu wierzy, że udział w rozgrywkach ligowych przyciągnie nowych chętnych do uprawiania amp futbolu.

Dotąd bowiem byliśmy czarną dziurą na mapie kraju. Teraz, gdy jest już drużyna ligowa, wierzymy to, że uda nam się również zachęcić do treningów i gry jak najwięcej zawodników z Poznania oraz Wielkopolski. – wyznał Dariusz Sylwestrzak mediom klubowym Warty.

Amp futbol w Polsce w ostatnich latach rozwija się bardzo prężnie. We wrześniu w Krakowie odbędą się Mistrzostwa Europy w tej dyscyplinie. Na ostatnim turnieju Polacy zdobyli brązowy medal, co spowodowało wzrost zainteresowania tym sportem. Ponadto, w ubiegłym roku reprezentanci Polski zwyciężyli podczas Amp Futbol Cup. To dobra prognoza przed przyszłorocznym turniejem.

Fot. własne