Oficjalnie: Alexander Nubel zostanie bramkarzem Bayernu!
04.01.2020

Ponownie, Bayern Monachium sięga po jednego z lepszych graczy na swojej pozycji w Bundeslidze, nie płacąc rywalowi kwoty odstępnego. Alexander Nubel po zakończeniu rozgrywek 2019/2020 przeniesie się do Monachium. Mistrz Niemiec poinformował, iż osiągnął porozumienie z zawodnikiem w sprawie kontraktu.

O sprowadzeniu golkipera Schalke do Bayernu, media informowały od kilku dobrych tygodni. W ostatnim czasie pojawiła się żywa dyskusja w kontekście niezadowolenia Neuera w sprawie zakontraktowania nowego bramkarza. Wieloletni gracz “Bawarczyków” rzekomo odmówił ustąpienia Nubelowi miejsca w wyjściowym składzie zespołu na kilkanaście ligowych spotkań w sezonie 2020/2021.

Spór najwidoczniej został zażegnany lub klub zamierza go w przyszłości jakoś rozwiązać. Bayern poinformował bowiem, iż Alexander Nubel od 1 lipca 2020 roku będzie zawodnikiem ekipy z Monachium. Zawodnikowi Schalke po tym sezonie kończy się kontrakt, więc Bayern nie musiał płacić obecnej drużynie golkipera żadnych pieniędzy. 23-latek podpisał z “Bawarczykami” pięcioletni kontrakt.

Nubel od 2015 roku występuje w Schalke, do którego trafił z SC Paderborn. W trwającej kampanii bramkarz rozegrał 15 ligowych spotkań, puszczając 18 goli. W czterech meczach 23-latek zachował czyste konto.

Fot. YouTube

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO