Alan Czerwiński dementuje pogłoski. Nie otrzymał propozycji z Zagłębia

Alan Czerwiński niedawno podpisał kontrakt z Lechem Poznań. Jak wyznał zawodnik Zagłębia Lubin, nie otrzymał wcześniej żadnej propozycji od dotychczasowego pracodawcy.

Prawy obrońca występuje w zespole “Miedziowych” od trzech lat. Pomijając długą przerwę, której przyczyną było zerwanie więzadła krzyżowego, Czerwiński był kluczową postacią składu Zagłębia. W barwach klubu z Lubina rozegrał 72 spotkania, w których zdobył dwie bramki i zaliczył trzynaście asyst.

Od początku roku wiadomo, że Alan Czerwiński w Zagłębiu już nie zagra. Obrońca po wygaśnięciu kontraktu zwiąże się z Lechem Poznań. Co więcej, “Kolejorz” planuje pozyskać zawodnika wcześniej. W obliczu kontuzji Roberta Gumnego zespół ze stolicy Wielkopolski potrzebuje prawego defensora.

Ostatnio pojawiły się informacje, jakoby Czerwiński zlekceważył nową propozycję kontraktu od Zagłębia. W rozmowie z Łukaszem Olkowiczem z “Przeglądu Sportowego”, zawodnik wyznał, że było nieco inaczej.

Jestem rozżalony, bo rozpowszechnia się na mój temat nieprawdziwe informacje, że odrzuciłem ofertę klubu. Nie zlekceważyłem jej, bo takiej po prostu od nowego zarządu nie było – przyznał zawodnik.

Ponadto dodał, że poprzedni zarząd chciał z nim podjąć rozmowy, aczkolwiek w ostatnich miesiącach doszło do zmian w klubie. Choć zawodnik przypominał o wygasającej umowie, Zagłębie nie podjęło żadnych ruchów. W związku z tym, Alan Czerwiński od stycznia zaczął rozmowy z Lechem Poznań.

Fot. YouTube

500PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO