Starzyński na dłużej w Zagłębiu. Rekordowy kontrakt pomocnika
16.01.2020

Filip Starzyński jeszcze kilka dni temu głęboko zastanawiał się nad swoją przyszłością w Lubinie. Wygasająca umowa wraz z końcem obecnego sezonu mogła sprawić, że pomocnik opuści aktualnego pracodawcę na zasadzie wolnego transferu. Jak się jednak okazuje, 28-latek zmienił zdanie i podpisał nowy kontrakt.

Zgodnie z informacjami Krzysztofa Stanowskiego z „Weszło”, Starzyński przedłuży swój pobyt o kolejne trzy lata. W skali klubu zarobki rozgrywającego mają być niemalże rekordowe (miesięcznie ponad 100 tysięcy złotych brutto), co oznacza, że „Miedziowi” byli wręcz zdesperowani, aby zatrzymać swojego lidera.

Podczas obecnego sezonu Starzyński zanotował już 6 asyst (zajmuje pozycje lidera tej klasyfikacji) i póki co utrzymuje swój zespół w nieco bezpiecznej odległości od strefy spadkowej. Oczywiście naturalnym celem dla Zagłębia jest awans do górnej ósemki, tak aby w kwietniu oraz maju nie wplątać się w walkę o utrzymanie.

O 28-latka dość długo zabiegała Lechia, która chciała wykorzystać okazje i przejąć Starzyńskiego na zasadzie wolnego transferu. Zespół z Gdańska jeszcze przed obecnym sezonem interesował się tym piłkarzem, ale wówczas Zagłębie wyznaczyło kwotę odstępnego na poziomie około 400 tysięcy euro. Jak na piłkarza, którego kontrakt wygasał już w kolejnym roku była to niemalże zaporowa cena. Zespół prowadzony przez Piotr Stokowca ostatecznie zrezygnował z takiego pomysłu, a dziś nie ma jakichkolwiek szans, aby jeden z najlepszych pomocników w ekstraklasie zmienił klub.

500PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO