Rozlosowano grupy Euro 2020 w amp futbolu. Polska poznała rywali!
02.02.2020

Dwie duże ampfutbolowe imprezy odbędą się w tym roku w Polsce. Najpierw czekają na nas zmagania w Bielsku-Białej w ramach Ligi Mistrzów.Następnie reprezentacje krajów powalczą w Krakowie o tytuł najlepszej kadry w Europie. W kontekście tego drugiego turnieju poznaliśmy w niedzielę fazę grupową. 

Polska nie tylko ze względu na rolę gospodarza wymieniana jest jako faworyt imprezy. Podczas Mistrzostw Europy w 2017 roku nasza reprezentacja zajęła trzecie miejsce, przegrywając na turnieju tylko jedno spotkanie – półfinał z triumfatorem całego turnieju, Turcją.

Po zwycięstwie “Biało-Czerwonych” w Amp Futbol Cup 2019, kolejnym celem kadry jest wysoka lokata w Euro 2020. Zawodnicy Marka Dragosza poznali swoich pierwszych rywali w drodze po sukces. Polska trafiła do grupy A, razem z reprezentacjami Hiszpanii, Ukrainy oraz Szkocji. Zarówno kadra Hiszpanie, jak i Ukraińcy byli w przeszłości blisko zdobycia medalu na Euro. Ukraina przegrała w 2008 roku spotkanie o trzecie miejsce z Anglią, natomiast Hiszpania uległa także w rywalizacji o ten sam medal przeciwko naszym zawodnikom w 2017 roku.

Zwycięzca grupy A zmierzy się z drugą ekipą grupy B, w której rywalizują Anglia, Francja, Grecja oraz Azerbejdżan. Na otwarcie turnieju zagra oczywiście gospodarz, czyli Polska, która zmierzy się 13 września o godzinie 18:00 na stadionie Cracovii z Ukrainą.

Fot. YouTube