Pogoń zarobiła 400 tysięcy euro

25.05.2018
Ostatnia aktualizacja 16 lipca, 2018 o 12:28
Hajduk Split wykupił pomocnika Adama Gyurcso.

Wypożyczony wiosną sezonu 2017/18 do Hajduka Adam Gyurcso trafi do Splitu na zasadzie transferu definitywnego. Chorwacki klub aktywował klauzulę wykupu zawodnika.

Węgierski pomocnik do Pogoni Szczecin trafił na początku 2016 roku z rodzimego Videotonu FC Fehervar jako wolny zawodnik. Reprezentował granatowo-bordowe barwy przez dwa lata. W tym czasie rozegrał 67 ekstraklasowych meczów, w których strzelił 9 goli. Wystąpił też w 8 spotkaniach Pucharu Polski, w których zdobył 1 bramkę.

Pogoń wie jak robić biznes

Wypożyczony wiosną z Pogoni do Hajduka pomocnik pozostanie na stałe piłkarzem drużyny z Chorwacji. Hajduk skorzystał z klauzuli wykupu zawodnika. Pogoń zarobi na nim 400 tys. euro. – Żegnamy Adama i dziękujemy mu za wszystkie dobre mecze w Pogoni. Cieszymy się, że odbudował swoją pozycję w Chorwacji i może tam kontynuować zagraniczną karierę. Na pewno będziemy trzymać za niego kciuki, bo zależy nam na tym, by odchodzący z Pogoni zawodnicy robili sportowy progres – powiedział dyrektor sportowy Pogoni Maciej Stolarczyk.