Kibice Eintrachtu Frankfurt nie lubią poniedziałków

25.02.2020

Eintracht Frankfurt w minionej kolejce przegrał u siebie z Unionem Berlin 2:1. Po meczu więcej mówi się jednak o zachowaniu kibiców gospodarzy, którzy zaprotestowali przeciw meczom w poniedziałki.

Mecze Bundesligi w poniedziałki to jeden z tematów, które najbardziej elektryzują niemieckich kibiców od kilku lat. A dokładniej od 2017 roku, ponieważ to właśnie od sezonu 2017/2018 ligowe spotkania są rozgrywane na początku tygodnia. Decyzja Niemieckiej Ligi Piłkarskiej spotkała się z wielką falą krytyki ze strony środowisk kibicowskich. W związku z tym zarząd ligi zdecydował, że od sezonu 2021/2022 nie będzie już poniedziałkowych spotkań.

Fani chcą jednak, żeby do zmiany przepisu doszło wcześniej. Kibice Eintrachtu w związku z tym opuścili jedną z trybun i rozwiesili na niej transparent z przekreślonym napisem “Montag” (“Poniedziałek”).

To nie pierwszy protest z udziałem fanów zespołu z Frankfurtu w ostatnim czasie. W ubiegłym tygodniu celem ich ataków była UEFA. Federacja zakazała bowiem użycia pirotechniki podczas spotkania Ligi Europy z Salzburgiem. Podczas meczu ostatecznie widniał transparent z napisem “Fuck UEFA”.