Oficjalnie: Maciej Bartoszek zastąpił Mirosława Smyłę

Mirosław Smyła już nie będzie trenerem Korony. Zastąpi go Maciej Bartoszek, który prowadził zespół z Kielc w latach 2016-2017. Co więcej, nowy szkoleniowiec będzie trenował drużynę za darmo.

Korona z 23 punktami zajmuje przedostatnią pozycję w lidze i do miejsca gwarantującego utrzymanie brakuje jej siedmiu punktów. Zespół nieudanie rozpoczął 2020 rok – najpierw zremisował dwa ligowe pojedynki, a kolejne trzy przegrał. W związku z tym sytuacja kielczan jest coraz trudniejsza.

Z powodu słabszej postawy, klub postanowił rozstać się z Mirosławem Smyłą. Trener objął zespół w trakcie sezonu, zastępując Gino Letteriego. Przez ten czas wygrał pięć spotkań, trzy zremisował i dziesięć przegrał.

Następcą Smyły w Koronie będzie Maciej Bartoszek. Trener prowadził zespół już wcześniej, w sezonie 2016/2017. Wówczas wywalczył z kielecką drużyną 13. miejsce w lidze. Według doniesień, Maciej Bartoszek ma pracować za darmo.

W najbliższej kolejce Korona zmierzy się z innym zespołem walczącym o utrzymanie, ŁKS-em. Mecz zostanie rozegrany w poniedziałek.

Fot. YouTube

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO