Zawisza Bydgoszcz uruchomił zbiórkę pieniędzy

Zawieszenie rozgrywek sprawiło, że wiele polskich klubów piłkarskich może się zmagać z problemami finansowymi. Choć najgłośniej mówi się o najwyższych ligach, kłopoty nie omijają również niższych. Jednym z przykładów jest Zawisza Bydgoszcz, którego włodarze zbierają fundusze na stronie “Zrzutka.eu”.

Ostatnie dziesięć lat to dla bydgoskiego klubu sinusoida wzlotów i upadków. Najtrudniejszy moment dla Zawiszy miał miejsce w 2016 roku. Rok po spadku z ekstraklasy, bydgoszczanie nie otrzymali licencji na udział w rozgrywkach pierwszo- ani drugoligowych. W związku z tym musieli rozpoczynać wszystko od nowa – od B-Klasy.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Przez ten czas Zawisza piął się w ligowej hierarchii. W obecnym sezonie występował już w IV lidze, gdzie obecnie zajmuje 13. miejsce. Na drodze do rozwoju klubu stanął jednak koronawirus, gdyż z powodu zawieszenia rozgrywek Zawisza, podobnie jak wiele innych klubów w tym czasie, stracił wpływy finansowe.

Zawisza w ostatnim czasie dzięki wiernym kibicom, kolejny raz w swojej trudnej historii wyszedł z piłkarskiego niebytu i stanął na nogi. Klub jest stabilny, ale nikt nie był przygotowany na taką sytuację jaka teraz panuje. Dlatego też musimy zrobić wszystko, by to co razem odbudowaliśmy nie poszło na marne – możemy przeczytać w oświadczeniu.

W związku z nowymi problemami, Zawisza poszukuje wsparcia finansowego w serwisie “Zrzutka.eu”. Cel zbiórki to 75 tysięcy złotych, które miałyby pomóc klubowi w zabezpieczeniu w obecnej sytuacji.

Fot. Wikipedia

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO