Pomagają także Polacy. Grosicki podarował pieniądze dla szpitala
07.04.2020

Ponad dwa tygodnie temu polskie jak i zagraniczne media obiegła informacja, że Robert Lewandowski wraz z żoną postanowili wesprzeć polską służbę zdrowia w wysokości miliona euro. Wówczas pojawiły się insynuacje dlaczego ta kwota jest tak niska, a odbiór tej wspaniałej decyzji nie był korzystny. Mimo to pomóc starają się także inni.

Tym razem Kamil Grosicki wraz z żoną Dominiką przekazali 15 tysięcy złotych na potrzeby Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie. Dzięki temu placówka będzie mogła dokonać zakupu specjalistycznego sprzętu, który pomoże jej w dalszym funkcjonowaniu.

Reprezentant Polski jak widać nie zapomina o klubie i regionie, w którym się wychował i stawiał swoje pierwsze kroki w ekstraklasie.

– Okazało się, że w szpitalu od pewnego czasu zbierane są pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu, kosztującego 30 tysięcy złotych. Dotąd szpital zebrał własnymi siłami połowę tej kwoty. Gdy “Grosik” i jego Żona Dominika dowiedzieli się, że to właśnie to jest teraz bardzo pilną potrzebą, od razu zadeklarowali, że wpłacą brakującą sumę. Chwilę później wykonali przelew w wysokości 15 tysięcy złotych – czytamy w oświadczeniu Pogoni.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Dzięki temu wsparciu szpital otrzyma niezbędną pomoc w walce z pandemią koronawirusa. Możemy się tylko cieszyć, że także nasi piłkarze zachowują empatię w tych trudnych czasach. Nawet jeśli wiązałoby się to ze słowami krytyki “dlaczego tak mało?”.