PZPN ponownie wyciąga rękę do klubów
18.04.2020

Powrót polskiej ekstraklasy do gry w maju jest coraz bardziej prawdopodobny. Kluby powoli rozpoczynają przygotowania logistyczne, a nad wszystkim ma czuwać Ekstraklasa SA oraz PZPN. Na jaką konkretnie pomoc mogą liczyć zespoły od polskiego związku?

Kilka tygodni temu PZPN zaproponował pakiet pomocowy dla polskiej piłki. Łączny koszt tego projektu oszacowano na 110 milionów złotych, które mają trafić do drużyn w tym oraz kolejnym sezonie. Około 1/3 tej kwoty otrzymają kluby w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jedna nie będzie to jedyna pomoc od polskiej federacji.

Jednak aby liga wróciła do gry niezbędne jest wykonanie testów nie tylko zawodnikom, ale także i sztabo szkoleniowym. W rozmowie z „WP Sportowe Fakty”, Krzysztof Pawlaczyk, szef sztabu medycznego Lecha Poznań i grupy roboczej Ekstraklasy SA, zdradził kto sfinansuje ten projekt:

– Pan prezes Boniek przekazał mi informację, że najprawdopodobniej w ramach wsparcia piłki nożnej PZPN sfinansuje testy na obecność koronawirusa.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Koszt całej „operacji” może wynieść nawet milion złotych.