Podbeskidzie Bielsko-Biała obniżyło wynagrodzenia

Kolejny klub Fortuna I ligi podjął decyzję o obniżce zarobków. Piłkarze Podbeskidzia przez najbliższe dwa miesiące będą pobierać połowę wynagrodzeń.

W wyniku pandemii koronawirusa zawieszono wszystkie sportowe rozgrywki w Polsce. To oznaczało, że do klubowych kas nie wpłyną pieniądze z praw telewizyjnych i biletów. Poza tym również część sponsorów postanowiła ograniczyć fundusze przeznaczone na drużyny piłkarskie.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Do tej pory takiej decyzji nie podjęto w Podbeskidziu Bielsko-Biała. W marcu klub wypłacił piłkarzom, trenerom oraz pozostałym pracownikom 100% wynagrodzeń. Ostatecznie zarząd, zespół i sztab szkoleniowy wdrożył redukcje wynagrodzeń na najbliższe dwa miesiące.

W związku z panującą pandemią COVID-19 oraz ogłoszonym w Polsce stanem epidemii, co wiąże się z zawieszeniem rozgrywek Fortuna 1 Ligi Zarząd klubu wraz ze sztabem szkoleniowym oraz radą drużyny ustalili obniżkę wynagrodzeń zawodników i trenerów, która wynosić będzie 50% kwot ustalonych w kontraktach i obejmie miesiące kwiecień oraz maj. – możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie klubu.

Fot. Wikipedia