Janusz Gol został odwołany z funkcji kapitana Cracovii

We wtorek Michał Probierz poinformował na oficjalnej stronie Cracovii, że Janusz Gol stracił opaskę kapitana. Ma to związek z brakiem akceptacji przez piłkarza obniżki wynagrodzenia.

Janusz Gol występuje w barwach “Pasów” od 2018 roku. Szybko stał się kluczowym elementem zespołu prowadzonego przez Michała Probierza. Dotychczas wystąpił w drużynie Cracovii w 59 meczach, w których raz trafił do siatki i zaliczył pięć asyst. Jeszcze podczas swojego pierwszego sezonu w Krakowie został kapitanem.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Z powodu pandemii koronawirusa, zarząd i zespół zdecydowali się na obniżki wynagrodzeń o połowę. Na warunki nie przystał jednak Janusz Gol. W związku z tym odwołano piłkarza z funkcji kapitana.

Z uwagi na brak akceptacji warunków dotyczących czasowego obniżenia wynagrodzenia kontraktowego o 50% w związku z panująca pandemią wirusa SARS-CoV-2, która przekłada się trudną sytuację Klubu, Janusz Gol z dniem dzisiejszym zostaje odwołany z funkcji kapitana I Drużyny Cracovii. – poinformował Michał Probierz w oficjalnym komunikacie klubu.

Niezrozumiała postawa zawodnika w sytuacji, gdy wszyscy pozostali członkowie drużyny, jak również sztabu szkoleniowego, zaakceptowali warunki czasowej redukcji wynagrodzenia, świadczy o braku szacunku wobec pozostałych zawodników i pracowników Cracovii, jak również o elementarnym braku odpowiedzialności za drużynę w tym trudnym dla wszystkich okresie. – dodał trener Cracovii.

Fot. YouTube