Ekstraklasa. Boniek zapowiada powrót kibiców. Kiedy to nastąpi?
29.05.2020

Już dziś piłkarze ekstraklasy ponownie wybiegną na boiska. Na powrót czekają jednak także kibice, którzy w ostatnich dniach otrzymują wiele sygnałów, że już niebawem wrócą na stadiony. Kiedy to może nastąpić?

Boniek zapowiada powrót kibiców

W nadchodzącej kolejce widzowie podczas transmisji w Canal + otrzymają możliwość skorzystania z tzw. wirtualnego dopingu. To jednak tylko namiastka prawdziwej atmosfery na trybunach. Nic zatem dziwnego, że o powrót kibiców na stadiony pytany jest często Zbigniew Boniek. Według niektórych informacji, fani mogą wrócić na obiekty już od następnej kolejki. Co na ten temat sądzi prezes PZPN?

– Mowa o 20% stadionu, ale nie więcej niż 999 osób, ponieważ ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych stwierdza, że impreza masowa rozpoczyna się powyżej tysiąca widzów. Wówczas wymagane są inne zabezpieczenia i obostrzenia.

– Wygląda na to, że to ostatni weekend bez widzów. Przygotowaliśmy po całej akcji powrotu piłki dobry protokół i już dzisiaj mogą być o tym pewne wiadomości, że kibice od następnej kolejki w małej liczbie będą mogli uczestniczyć w meczu – stwierdził podczas rozmowy z Robertem Mazurkiem na łamach “RMF FM” Zbigniew Boniek.

Co z Ligą Mistrzów?

Szef polskiego związku potwierdził także, że Liga Mistrzów wróci do gry już w sierpniu.

– Jeśli nie będzie nowej fali epidemii, to finały Ligi Mistrzów i Ligi Europy odbędą się w sierpniu.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO