Marcin Węglewski został trenerem GKS-u Bełchatów
01.06.2020

Po tym, jak kontrakt Artura Derbiny został rozwiązany za porozumieniem stron, GKS Bełchatów poszukiwał nowego trenera. Klub podjął decyzję, by postawić na zaufaną osobę. Zespół do końca sezonu będzie prowadzić Marcin Węglewski.

Zdecydowanie poniżej oczekiwań spisywała się ekipa “Brunatnych” w trakcie obecnej kampanii. Drużyna plasuje się bowiem na odległym, piętnastym miejscu w Fortuna 1 liga. Przewaga GKS-u nad strefą spadkową wynosi zaledwie dwa punkty.

Marcin Węglewski nowym trenerem

W klubie nastąpiły zmiany. W miniony czwartek z drużyną za porozumieniem stron pożegnał się Artur Derbin, a w poniedziałek nowym szkoleniowcem został Marcin Węglewski. 41-latek będzie pracować z zawodnikami pierwszego zespołu do końca obecnego sezonu.

Węglewski w Bełchatowie jest od listopada 2017 roku. Objął wtedy stanowisko dyrektora ds. sportowych w GKS-ie. W sezonie 2018/2019 41-latek prowadził także drużynę w Centralnej Lidze Juniorów U-18.

Szybki debiut

W roli trenera pierwszego zespołu Marcin Węglewski zadebiutuje już we wtorek. GKS Bełchatów podejmie na własnym obiekcie Sandecję Nowy Sącz.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO