Maciej Rybus trafi do Turcji? Jest wstępne porozumienie!
10.06.2020

Wiele wskazuje na to, że Maciej Rybus po sezonie 2019/2020 opuści ekipę Lokomotiwu Moskwa. Choć w ostatnim czasie pojawiły się sygnały, które sugerowały rozmowy Polaka w sprawie kontraktu, to na ten moment Rybus jest znacznie bliżej przenosin do innego klubu. Informację potwierdził agent zawodnika.

Mimo iż, Maciej Rybus jest ważną postacią Lokomotiwu, to klub z Rosji od początku nie naciskał specjalnie na nowy kontrakt defensora. Obecna umowa 30-latka obowiązuje tylko do końca czerwca tego roku. Obie strony zapewne dojdą wkrótce do porozumienia w sprawie krótkoterminowego kontraktu.

Maciej Rybus trafi do Turcji?

O dłuższym pobycie, niż dogranie sezonu, trudno na ten moment mówić. W szczególności, że Maciej Rybus osiągnął wstępne porozumienie z nowym zespołem, co potwierdził agent obrońcy, Mariusz Piekarski w rozmowie z portalem sports.ru – Osiągnęliśmy wstępne porozumienie z klubem ze Stambułu. W ciągu dziesięciu dni mamy podpisać wstępną umowę, a następnie przejść testy medyczne. Od ich wyniku zależy, czy podpisany zostanie kontrakt.

Fenerbahce?

Choć nazwa zespołu nie padła, to media najczęściej wymieniały Fenerbahce w kontekście przyszłego klubu Rybusa. Ekipa ze Stambułu w tym sezonie “Super Lig” plasuje się na siódmym miejscu w tabeli.

Klub ma jeszcze szansę załapać się na pozycję gwarantującą grę w kwalifikacjach do Ligi Europy. Fenerbahce traci bowiem dziewięć punktów do czwartej lokaty.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO