Casillas jeszcze zagra?

30.06.2020

Zadziwiające wieści dochodzą do nas z Portugalii. Dziennik „O Jogo” informuje, że Iker Casillas podpisał aneks przedłużający jego umowę z FC Porto.

Umowa Casillasa wygasała dzisiaj, jednak Hiszpan, a także władze Porto zdecydowały się na przedłużenie współpracy. Czy istnieje możliwość, że zobaczymy jeszcze legendarnego bramkarza na murawie? Może brzmi to mało prawdopodobnie, ale jest to niewykluczone.

Poważne problemy

W maju ubiegłego roku świat obiegła informacja o tym, że Iker Casillas trafił do szpitala z powodu zawału serca, którego doznał na treningu FC Porto. Problemy z sercem spowodowały, że prognozowano rychły koniec jego kariery. Jednak w listopadzie 2019 roku, czyli pół roku po wspomnianym wydarzeniu, Casillas wrócił do treningów indywidualnych. W międzyczasie powierzono mu rolę łącznika między drużyną, a władzami klubu. W styczniu ogłosił, że chce wystartować w wyborach na prezesa hiszpańskiego związku, ale niedawno się z tego wycofał.

Nadzieja powrotu

Według portugalskiego dziennika, Porto zarejestrowała 29-latka w krajowym związku, dlatego też nie możemy wykluczyć, że jeszcze zobaczymy Hiszpana na murawie. Powrót na boisko po tak poważnych problemach zdrowotnych byłby przejawem niezwykłego charakteru.