Oficjalnie: Iker Casillas kandydatem na fotel prezesa RFEF!
17.02.2020

Stało się. Doniesienia z poprzedniego tygodnia, które można było nazwać tajemnicą poliszynela, stały się faktem. Iker Casillas – legenda Realu Madryt – został właśnie kandydatem na urząd prezesa hiszpańskiego związku piłki nożnej (RFEF), o który będzie rywalizował przede wszystkim z Luisem Rubialesem.

38-latek już wcześniej zaczął nieoficjalną mini-kampanię, m.in. chwaląc się zdjęciami m.in. z Carlesem Puyolem, czy Adresem Iniestą. O swoich planach informował także przewodniczącą CSD (rady sportu), odpowiedzialną za wyznaczenie daty najbliższych wyborów.

Oczekiwanie na potwierdzenie wszystkiego przez samego zainteresowanego, właśnie się zakończyło. – Tak, kiedy wybory zostaną ogłoszone, będę jedną z osób starającą się o stanowisko. Razem postawimy naszą Federację na szczycie najlepszej piłki nożnej na świecie: Hiszpanii – poinformował były bramkarz, uruchamiając przy okazji hashtag “#IkerCasillas2020”.

38-latek zawiesił karierę sportową latem poprzedniego roku, z powodu przebytego zawału serca. Jak się okazało, koniec jednej drogi dość szybko okazał się początkiem drugiej. Jedni robią sobie długie wakacje, inni zaczynają “bawić” się w trenerkę, Iker Casillas postanowił natomiast zacząć od razu z wysokiego C.

Media donoszą, że legendarny golkiper “Los Blancos” nawet nie rozważałby startu w wyborach, gdyby nie był pewien, że ma ogromne szanse na wygraną. Biorąc pod uwagę nieskazitelną opinię, wielką rozpoznawalność i szacunek z każdej strony, ta misja naprawdę ma duże szanse na powodzenie.