Peszko się doigrał. Odpocznie przez trzy miesiące!
25.07.2018

Komisja Ligi Ekstraklasy SA nałożyła na pomocnika Lechii Gdańsk Sławomira Peszkę karę trzech miesięcy bezwzględnej dyskwalifikacji. Pomocnik nie może występować nawet w rezerwach klubu z Trójmiasta. Dodatkowo będzie musiał zapłacić 30 tysięcy złotych. 

Peszko w wyjazdowym meczu z Jagiellonią brutalnie potraktował Arvydasa Novikovasa. W doliczonym czasie gry kopnął Litwina w okolice prawego kolana, za co otrzymał czerwoną kartkę. Klub szybko zareagowała na brutalne zagranie zawodnika. Lechia na oficjalnej stronie poinformowała, że Peszko otrzymał dotkliwą karę finansową. – Poczynione zostały także formalne kroki, aby takie zachowanie nie powtórzyło się w przyszłości. W ten sposób Klub wyraża swój brak akceptacji dla zaistniałej sytuacji – napisano w komunikacie.


Pomocnik będzie miał sporo czasu na przemyślenie swojego zachowania. Komisja Ligi Ekstraklasy zawiesiła piłkarza na trzy miesiące, co oznacza, że nie wystąpi w jedenastu spotkaniach ligowych Lechii. Dodatkowo będzie musiał zapłacić 30 tysięcy złotych kary.– Kara nie adekwatna do czynu 5 meczów jest Ok ale 3 miesiące to przesada ludzi nie mających pojęcia o piłce. Konsekwencje trzeba ponieść ale ta jest za wysoka – skomentował na Twitterze Tomasz Hajto.


To jednak nieliczny głos, który nie zgadza się z tak wysoką karą dla Peszki.

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO