Andre Schurrle odejdzie z Borussii Dortmund. Może zasilić Benevento
01.07.2020

Kariera Andre Schurrle z pewnością nie potoczyła się tak, jak niemiecki zawodnik mógł tego oczekiwać. Niemiec nie ma szans na regularną grę w barwach Borussii Dortmund. Z pomocą może przyjść klub włoskiej Serie A. 

Zainteresowany usługami Schurrle ma być Filippo Inzaghi. Prowadzone przez niego Benevento awansowało właśnie do Serie A i szuka odpowiednich wzmocnień, aby nie zakończyć przygody z włoską elitą zaledwie po sezonie.

Szansa na odbudowanie formy

Jedynym z graczy mających dać beniaminkowi niezbędne doświadczenie jest właśnie zawodnik BVB. Schurrle ostatnie dwa lata spędził na wypożyczeniach. Najpierw bezskutecznie próbował uratować Fulham przed spadkiem z Premier League, by ostatnio zakotwiczyć w Spartaku Moskwa. Niezbyt udane przygody w wyżej wymienionych klubach były na pewno ogromnym rozczarowaniem dla zawodnika, który w swoim piłkarskim CV ma zdobyte mistrzostwo świata w 2014 roku czy też tytuł mistrza Anglii z Chelsea. Ciężko jednak nie odnieść wrażenia, że obecnie nie jest to już ten sam zawodnik. Schurrle nie ma szans na grę na takim poziomie, jak choćby Jadon Sancho.

Wolny transfer

Borussia nie zamierza robić problemów swojemu zawodnikowi. Jak informuje Gianluca Di Marzio, Schurrle może dołączyć do Benevento na zasadzie wolnego transferu. Pytanie, czy beniaminkowi Serie A uda się spełnić wymagania finansowe niemieckiego piłkarza.