Willian przedłuży kontrakt z Chelsea? Klub wznowił rozmowy z zawodnikiem

04.07.2020

Saga z sytuacją kontraktową Williana trwa w najlepsze. Gdy wydawało się, że doświadczony Brazylijczyk opuści Stamford Bridge, klub złożył pomocnikowi kolejną propozycję przedłużenia umowy. 

Willian na mocy obecnego kontraktu zostanie w Chelsea tylko do zakończenia sezonu. „The Blues” chcieliby, aby piłkarz pozostał w drużynie przez kolejne dwa lata.

Problemem długość kontraktu

Kłopotem w rozmowach przy negocjacyjnym stole są rozbieżności dotyczące trwania umowy. Brazylijczyk chciałby podpisać trzyletni kontrakt, natomiast Chelsea na ten moment wzbrania się przed związaniem się z piłkarzem na tak długi czas. Wynika to z polityki transferowej klubu. Londyńczycy nie przywykli do podpisywania kilkuletnich kontraktów z zaawansowanymi wiekowo zawodnikami. Gdyby Willian dostał ofertę, na jakiej mu zależy, w momencie jej zakończenia miałby blisko 35. lat.

Wysoka forma

Włodarzy Chelsea do wznowienia rozmów , o których poinformował „Goal.com”, mogła skłonić bardzo dobra postawa Williana po wznowieniu rozgrywek Premier League. Brazylijczyk w trzech ostatnich meczach zdobył trzy bramki. Dwie z nich strzelił w derbowym starciu z West Hamem. Spotkanie zakończyło się jednak porażką „The Blues” 2:3.