Przetasowania w sztabie szkoleniowym Wisły Kraków

09.07.2020

Zmian w Wiśle Kraków ciąg dalszy. W najbliższym czasie w sztabie szkoleniowym krakowskiego klubu pojawią się nowe twarze.

Artur Skowronek został trenerem Wisły 14 listopada ubiegłego roku, zastąpił na tym stanowisku Macieja Stolarczyka. Jak poinformował Mateusz Miga z portalu „TVPSport.pl”, do przetasowań ma dojść w sztabie szkoleniowym tego klubu. Zmiany wejdą w życie od nowego sezonu.

3 współpracowników opuści klub

Odejdzie bliski współpracownik Skowronka, Dawid Szulczek, który zaakceptował propozycję Wigier Suwałki i zostanie 1. trenerem tego klubu. Szkoleniowiec drużyny z Krakowa postanowił zrezygnować ze współpracy z Leszkiem Dyją, który dotychczas był trenerem przygotowania fizycznego. Inną decyzją byłego trenera Stali Mielec jest odejście analityka, Pawła Sikory. Do klubu może przyjść Grzegorz Mokry, który w ostatnim czasie był asystentem Dominika Nowaka w Miedzi Legnica.

Kolejny sezon w ekstraklasie

Wisła zapewniła sobie byt w lidze na kolejny sezon. Na 3 kolejki przed końcem rozgrywek ekstraklasy Biała Gwiazda zajmuje 13. miejsce i ma 10 punktów przewagi nad Arką Gdynia, która znajduje się w strefie spadkowej.