Rywal Krzysztofa Piątka opuści Herthę Berlin. Vedad Ibisević wolnym zawodnikiem
09.07.2020

Krzysztof Piątek pod wodzą nowego trenera nie był pewny miejsca w pierwszym składzie. Od przyszłego sezonu jego sytuacja może się zmienić.

Władze Herthy Berlin postanowiły nie przedłużyć kontraktu z Vedadem Ibiseviciem. Jego umowa obowiązywała wyłącznie do 30 czerwca, w ten sposób stał się on zawodnikiem z kartą na ręku. Bośniak spędził 5 lat w stołecznym klubie. Nie wiadomo, czy zdecyduje się kontynuować karierę piłkarską.

Polak będzie grał częściej

Na początku kwietnia nowym trenerem Herthy został Bruno Labbadia. W początkowym okresie pracy w zespole niemiecki trener, ku zaskoczeniu wielu, częściej stawiał na Ibisevcia w podstawowym składzie, natomiast Krzysztof Piątek zaczynał spotkania na ławce. Później Polak dostawał jednak więcej szans gry. Można się spodziewać, że w przyszłym sezonie nasz reprezentant będzie miał niekwestionowane miejsce w drużynie z Bundesligi.

5 lat w Berlinie

35-latek do klubu z Berlina przeszedł latem 2015 roku. Najpierw był wypożyczony, później przeszedł do Herthy na zasadzie wolnego transferu. W ubiegłym sezonie zagrał w 25 meczach ligi niemieckiej, w których zdobył 7 bramek i zanotował 3 asysty. Napastnik ma także 83 występy w reprezentacji Bośni i Hercegowiny, w których strzelił 23 gole.