Angelino i Patrick Schick na dłużej w RB Lipsk? Niemiecki klub chce kolejnych wypożyczeń

09.07.2020

Trzecia drużyna tego sezonu Bundesligi nie zamierza rozstawać się z dwoma wypożyczonymi zawodnikami. Jednak trudno będzie wykupić piłkarzy ich z macierzystych klubów.

Jak informuje „Kicker” zarówno Angelino jak i Patrick Schick widnieją w planach szefów RB Lipsk na przyszły sezon. Problem stanowić mają kwoty, za które mieliby trafić kolejno z Manchesteru City oraz AS Romy. Z tego powodu rozważane jest wypożyczenie zawodników na kolejny rok.

Odmienne stanowiska

Jednakże sprawa nie jest tak oczywista. Klub z Anglii ma zgodzić się na owe żądania i pozwolić swojemu zawodnikowi na ponowne wypożyczenie. Gorzej wygląda sytuacja z czeskim napastnikiem, którego macierzysty klub – AS Roma planuje definitywnie sprzedać swojego piłkarza.

Transfery

Nowymi zawodnikami drużyny ze wschodu Niemiec zostali Hee-chan Hwang i Benjamin Henrichs. Pierwszy z nich trafił do Lipska na zasadzie transferu definitywnego. Z kolei Niemiec będzie występował jako piłkarz wypożyczony. Latem zespół opuścił Timo Werner, który rozpocznie swoją przygodę w londyńskim klubie ze Stamford Bridge – Chelsea F.C.