Przełamanie Interu Mediolan. „Nerazzurri” pokonują Torino [WIDEO]

13.07.2020

W meczu 32. kolejki Serie A Inter pokonał na własnym boisku Torino 3:1. Dzięki wygranej piłkarze Antonio Conte zakończyli serię dwóch spotkań bez zwycięstwa.

Inter awansował na drugie miejsce w tabeli. Mediolańczycy mają jednak tyle samo punktów, co trzecie Lazio. Atalanta traci do obu ekip zaledwie punkcik.

Kuriozalny błąd Handanovicia

W przedziwnych okolicznościach na prowadzenie w dzisiejszym meczu wyszło Torino. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wydawało się być banalne do złapania dla takiego boiskowego wygi jak Samir Handanović. Bramkarz Interu popełnił jednak fatalny błąd, wypuszczając piłkę z rąk wprost pod nogi Andrei Belottiego. Włoch tym sposobem strzelił jedną z najłatwiejszych bramek w karierze.

Inter praktycznie przez całą pierwszą połowę miał sporą przewagę, lecz nie potrafił jej udokumentować bramką. Do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie gości.

Obrońcy odrabiają straty

Wystarczyło sześć minut drugiej części gry, by wynik zmienił się na korzyść graczy Interu. Najpierw dokładnym zgraniem piłki do Ashley’a Younga popisał się Lautaro Martinez. Anglik po główce napastnika „Nerazzurrich” popisał się mocny strzałem z woleja, nie dając szans na skuteczną interwencję Salvatore Sirigu.

Bardzo podobnie wyglądała akcja bramkowa na 2:1. Z tą różnicą, że zarówno asystent (Alexis Sanchez), jak i strzelec bramki zagrywali głową. Na listę strzelców tym razem wpisał się Diego Godin. Dla pozyskanego latem stopera była to pierwsza bramka na boiskach Serie A.

Odgonił myśli o Barcelonie

Trzecią bramkę dla Interu zdobył Lautaro Martinez. Piłkarz co rusz łączony z Barceloną, wbrew medialnym przekazom udowodnił, że potrafi skoncentrować się na grze w piłkę. Mecz skończył się wynikiem 3:1.

Najbliższa przyszłość

Obie drużyny rozegrają następny mecz już za trzy dni. Inter zmierzy się na wyjeździe z zamykającym tabelę SPAL. Torino w niesamowicie istotnym meczu dla drużyn walczących o utrzymanie podejmie ekipę Genoi.