Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz Stal Mielec coraz bliżej awansu do Ekstraklasy

14.07.2020

Coraz mniej niewiadomych w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi. Ogromny krok w kierunku awansu do Ekstraklasy wykonała Stal Mielec, pokonując 1:0 Chrobrego Głogów. Z ligi spadła natomiast Chojniczanka Chojnice. 

Dzięki wygranej Stal Mielec umocniła się na pozycji wicelidera. Swoją szansę zmarnowała Warta Poznań, która zaledwie zremisowała z GKS-em Tychy.

Praktycznie pewne awanse

Dzisiejsze wyniki oznaczają, że już jedną nogą w Ekstraklasie znajdują się ekipy Podbeskidzia Bielsko-Biała oraz wspomnianej Stali Mielec. Jeśli jutro lider rozgrywek I ligi pokona u siebie Odrę Opole, oficjalnie zamelduje się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Warta marnuje szansę

Zaledwie pięć punktów w ostatnich pięciu meczach wywalczyła Warta Poznań. Dzisiejszy remis z GKS-em Tychy (2:2) mocno oddalił piłkarzy Piotra Tworka od możliwości bezpośredniego awans. Poznaniacy swojej szansy najprawdopodobniej muszą szukać w barażach.

Pożegnanie Chojniczanki

Porażka Chojniczanki z Zagłębiem Sosnowiec (1:3) ostatecznie pozbawiła szans na utrzymanie zespołu na zapleczu Ekstraklasy. Podopieczni Zbigniewa Smółki żegnają się z I ligą, w której spędzili ostatnie siedem lat.