Jesus Imaz, Juan Camara, Martin Kostal i Jakov Puljić mogą opuścić Jagiellonię
15.07.2020

Czterech piłkarzy po sezonie może opuścić Jagiellonię Białystok. Klub będzie musiał uaktywnić się na rynku transferowym, żeby ich godnie zastąpić.

Władze Jagiellonii nie mogą być zadowolone z gry drużyny w tym sezonie. Z pewnością nie w ten sposób wyobrażano sobie rok, w którym obchodzono 100-lecie klubu. Szczególnie poniżej oczekiwań spisują się zawodnicy odpowiadający za działania ofensywne w drużynie Iwajło Petewa.

Czterech na wylocie

Jak podaje Piotr Wołosik z “Przeglądu Sportowego”, z zespołu może odejść nawet 4 piłkarzy. Do tej grupy należą: Jesus Imaz, Juan Camara, Martin Kostal i Jakov Puljić. Pierwszego z wymienionych wyceniono na kwotę 400 tys. euro. Niemal pewne jest, że klub opuści Kostal. Puljić, który ma najkrótszy staż w drużynie, posiada wysoki kontrakt i wiosną nie gra na miarę swoich zarobków.

Napastnik z Polkowic?

Spekuluje się, że do zespołu z Białegostoku miałby natomiast dołączyć Michał Bednarski z 2-ligowego Górnika Polkowice. 24-latek jest kluczową postacią Górnika, w którym wystąpił w 27 meczach ligowych i zdobył 22 bramki. Zainteresowanie napastnikiem wyrażają również Cracovia, Górnik Zabrze oraz Zagłębie Lubin.