Burak Yilmaz w Lille OSC. Pierwszy zagraniczny klub 35-latka
24.07.2020

Drużynę z Lille w najbliższym czasie wzmocni nowy napastnik. To będzie pierwszy zagraniczny klub w karierze 35-letniego zawodnika.

W ostatnich tygodniach drużyna Christophe Galtiera często pojawiała się w mediach pojawiała się na różnych łamach ze względu na wielomilionowy transfer Victora Osimhena do SSC Napoli. Władze klubu rozpoczęły poszukiwania wzmocnień kadry.

Zrzekł się pensji

Jak podał Filip Cieśliński na Twitterze, do Lille OSC przejdzie Burak Yilmaz z Besiktasu Stambuł. Turek podpisze kontrakt do 30 czerwca 2021 roku. Przejdzie do zespołu z Ligue 1 na zasadzie wolnego transferu. Yilmaz zrzeknie się zaległości finansowych, jakie miał wobec niego jego poprzedni klub. W zamian zostanie zwolniony z kontraktu bez kwoty odstępnego.

Pierwszy klub za granicą

35-latek wystąpił w 25 spotkaniach sezonu 2019/20 ligi tureckiej, w których zdobył 13 bramek i 7 asyst. Całą dotychczasową karierę spędził w Turcji. W przeszłości reprezentował barwy takich klubów, jak między innymi Galatasaray, Fenerbahce, czy Trabzonspor. Jego bilans w reprezentacji kraju to 24 gole w 59 meczach. “Transfermarkt.de” wycenia go na kwotę 1,4 mln euro.