Oficjalnie: Enkeleid Dobi nowym trenerem Widzewa Łódź

30.07.2020

Nowym trenerem Widzewa Łódź został Enkeleid Dobi. 45-latek podpisał kontrakt z beniaminkiem Fortuna 1. Ligi. 

Ostatnie trzy lata spędził na stanowisku szkoleniowca Górnika Polkowice. Z klubem wywalczył awans do II ligi.

Awans w kiepskim stylu

Pomimo awansu na zaplecze Ekstraklasy, z łódzkim zespołem pożegnał się trener Marcin Kaczmarek. Widzew w 2020 roku był jedną z najgorzej punktujących drużyn w II lidze. Tylko dzięki przewadze z pierwszej części sezonu oraz słabej dyspozycji bezpośrednich rywali w walce o awans, łodzianie ostatecznie zagrają w przyszłym sezonie w Fortuna 1. lidze. Wobec słabej formy zespołu zdecydowano o zmianie trenera.

Poukładanie zespołu

Enkeleid Dobi ma za zadanie poukładać grę zespołu i nadać jej określony styl. W obszernej rozmowie z Przemysławem Chlebickim z marca tego roku, ówczesny trener Górnika Polkowice opisał zmiany, jakie przeprowadził na początku pracy z byłym klubem.

Po pierwsze, od początku ważne dla mnie było, żeby zawodnicy mogli być sobą. Po drugie, bardzo ważny był dla mnie team spirit. Zależało mi na tym, żeby wszystkich zawodników skonsolidować, by w zespole panowała harmonia. Chciałem, żebyśmy wszyscy podążali w tym samym kierunku.

Myślę, że mamy inne podejście niż większość klubów w Polsce. Stawiamy na intensywność, dynamikę, szybkość myślenia i połączone z tym działanie. Myślę, że nad tym ostatnim jeszcze musimy trochę jeszcze popracować.Zwracamy uwagę głównie na trening funkcjonalny. Naszym celem jest wyjść na boisko i oddać na nim serce.

Można zatem zakładać, że podobne nastawienie będzie charakteryzować Enkeleida Dobiego na stanowisku trenera Widzewa.