Premier League: Willian odrzucił ofertę Chelsea
03.08.2020

“Guardian” poinformował, że Willian odrzucił kolejną ofertę kontraktową Chelsea. Piłkarzowi wraz z końcem sierpnia wygasa umowa z londyńskim klubem. 

Od dłuższego czasu media donoszą o nieznanej przyszłości piłkarskiej zawodnika. Jak poinformował kilka dni temu agent piłkarza – Kia Joorabchian w rozmowie z “TalkSPORT” Brazylijczyk ma na stole kilka ofert. Jednak jak do tej pory nie wiadomo, gdzie w następnym sezonie będzie występował 31-latek.

Odejdzie z Chelsea?

Media informowały, że Willian żąda od włodarzy “The Blues” trzyletniej umowy, jednak oni chcą podpisać dwuletni kontrakt z zawodnikiem. Te spekulacje spowodowały, że całkiem realny wydaje się scenariusz, w którym 31-latek pożegna się z Chelsea. Piłkarzem podobno interesuje się inny londyński klub – Arsenal, lecz na razie nie wiadomo, gdzie trafi Brazylijczyk.

Sezon

Willian w tym sezonie Premier League wystąpił w 36 spotkaniach, zdobywając w nich dziewięć bramek oraz notując siedem asyst. Chelsea zakończyła te rozgrywki na czwartym miejscu, zapewniając sobie udział w przyszłej edycji Ligi Mistrzów.