Oficjalnie: Szymon Sobczak zawodnikiem Jagiellonii Białystok
04.08.2020

Klub z Białegostoku poinformował na swojej stronie internetowej, że Szymon Sobczak został nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok. 

Piłkarzowi skończyła się umowa ze Stomilem Olsztyn. Po jej wypełnieniu został nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Z klubem z Podlasia podpisał umowę, która obowiązywać będzie do końca czerwca 2022 roku z możliwością przedłużenia o kolejny sezon.

Niezły sezon

27-latek do niedawna był zawodnikiem Stomilu Olsztyn, do którego trafił w marcu 2019 roku. Od tamtego momentu w barwach klubu z Warmii wystąpił w 46 spotkaniach, zdobywając szesnaście bramek oraz notując sześć asyst. Piłkarz pojawiał się na murawie w Ekstraklasie jeszcze w Górniku Zabrze, lecz licznik jego występów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce zatrzymał się na pięciu meczach. Teraz pojawiła się szansa na podreperowanie wyniku.

Rozgrywki ligowe

Jagiellonia Białystok zajęła ósmą pozycję w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Do miejsca dającego udział w kwalifikacjach do Ligi Europy drużynie z Podlasia zabrakło dziewięciu punktów. Z pewnością ambicję klubu sięgają wyżej.