FC Kopenhaga z awansem do ćwierćfinału Ligi Europy. Duńczycy wysoko pokonali Basaksehir [WIDEO]

05.08.2020

FC Kopenhaga zameldowała się w ćwierćfinale rozgrywek Ligi Europy. Piłkarze z Danii pokonali w dwumeczu turecki Basaksehir.

Pierwsze spotkanie, rozegrane jeszcze przed pandemią koronawirusa, zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem piłkarzy ze Stambułu. W dzisiejszym rewanżu drużyna Kopenhagi wygrała 3:0.

Przebieg meczu

Gospodarze ekspresowo odrobili straty z pierwszego meczu. Już w czwartej minucie miękkie dośrodkowanie Guillermo Vareli skutecznie wykończył Jonas Wind.

Ten sam zawodnik strzelił drugą bramkę dla Kopenhagi. W 52. minucie Wind pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Mehmeta Topala.

Wynik w 62. minucie ustalił Rasmus Falk. 28-latek popisał się świetną indywidualną akcją.

Kopenhaga oraz Szachtarem Donieck to pierwsi ćwierćfinaliści bieżącej edycji Ligi Europy. O 21:00 rozpoczęły się spotkania Interu Mediolan z Getafe oraz Manchesteru United z LASK Linz.

FC Kopenhaga – Basaksehir 3:0 (1:0)

1:0 – Jonas Wind 4′

2:0 – Jonas Wind 52′

3:0 – Rasmus Falk 62′

FC Kopenhaga: Johnsson – Boilesen (69′ Bengtsson), Bjelland, Nelsson, Varela, Mudrazija (54′ Stage), Zeca, Falk, Wind, Biel (84′ Oviedo), Sorensen (54′ Daramy)

Basaksehir: Gunok – Caicara, Epureanu, Skrtel, Clichy, Tekdemir (54′ Elia), Topal (54′ Aleksić), Kahveci (71′ Ozcan), Crivelli (79′ Gulbrandsen), Ba, Visca