Manchester City gra dalej. Real Madryt odpadł w 1/8 finału Ligi Mistrzów

07.08.2020

W piątkowym starciu Ligi Mistrzów Manchesteru City z Realem Madryt gospodarze potwierdzili swoją wyższość.

Pierwszy mecz tych zespołów zakończył się rezultatem 2:1 na korzyść The Citizens. Podobnym skończyła się rywalizacja w rewanżu. Piłkarze Manchesteru City od początku dyktowali tempo gry, wskutek czego zdołali pokonać w dwumeczu drużynę mistrza Hiszpanii. Zawodnicy prowadzeni przez Pepa Guardiolę w kolejnej fazie zagrają z Olympique Lyon, który sensacyjnie wyeliminował Juventus.

Piłkarze Guardioli lepsi w dwumeczu

Wynik spotkania 1/8 finału już w 9. minucie otworzył Raheem Sterling, który skwapliwie wykorzystał podanie Gabriela Jesusa po katastrofalnym błędzie defensywy Realu. W 28. minucie było już 1:1 za sprawą Karima Benzemy. Francuz skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu Rodrygo. Złudzeń piłkarzom Zinedine’a Zidane’a w 68. minucie nie pozostawił Jesus. Napastnik skorzystał z dogrania obrońcy rywali i po raz drugi pokonał Thibauta Courtoisa.

Manchester City – Real Madryt 2:1 (1:1)

1:0 Raheem Sterling 9′

1:1 Karim Benzema 28′

2:1 Gabriel Jesus 68′

Manchester: Ederson, Walker, Fernandinho, Laporte, Cancelo, Rodrigo (Otamendi 89′), Gundogan, De Bruyne, Foden (B. Silva 67′), Sterling (D. Silva 81′), Jesus

Real: Courtois, Carvajal (Lucas 83′), Militao, Varane, Mendy, Modrić (Valverde 83′), Casemiro, Kroos, Rodrygo (Asensio 61′), Hazard (Jović 83′), Benzema