Manchester United poszukuje bramkarza. Alex Meret na celowniku
08.08.2020

Zarządzający klubem z Old Trafford prawdopodobnie wzmocnią rywalizację na pozycji bramkarza. Nie są zadowoleni z obecnego stanu rzeczy.

Podczas bieżącego okresu transferowego jednym z priorytetem dla Manchesteru United będzie pozyskanie klasowego bramkarza. David De Gea spisuje się poniżej oczekiwań, w odwodzie pozostaje Dean Henderson powracający z wypożyczenia w Sheffield United.

Priorytetem bramkarz

Gazeta “Daily Star” podała, że w kręgu zainteresowań Czerwonych Diabłów jest Alex Meret z SSC Napoli. Kwota odstępnego za młodego golkipera może wynieść nawet 30 mln euro. Obecny kontrakt Włocha wygaśnie z końcem czerwca 2023 roku. Należy przypuszczać, że Neapolitańczycy nie będą skłonni łatwo odstąpić swojego piłkarza. Wcześniej trwały spekulacje na temat możliwości sprowadzenia Kaspera Schmeichela z Leicester City.

Debiut w kadrze

23-latek zagrał w 22 spotkaniach zakończonego sezonu Serie A, w których tylko 3 razy zachował czyste konto. W ostatnim czasie podejmował wyrównaną rywalizację z Davidem Ospiną. Dotychczas w reprezentacji Włoch zdołał zanotować 1 występ.