Zagłębie Lubin: Jakub Świerczok nie trafi do klubu
09.08.2020

“Przegląd Sportowy” poinformował o tym, że Jakub Świerczok jest za drogi dla Zagłębia Lubin. Obecnie piłkarz jest zawodnikiem bułgarskiego klubu – Łudogorca Razgrad. 

Na stronie “Przeglądu Sportowego” możemy przeczytać o tym, że opłata za wypożyczenie Jakuba Świerczoka jest za wysoka dla drużyny “Miedziowych”.

“Pół miliona euro miałyby wynieść koszty rocznego wypożyczenia Jakuba Świerczoka z Łudogorca Razgrad do Zagłębia Lubin. Miedziowi takich pieniędzy nie mają zamiaru wydawać, dlatego temat transakcji upadł.”

Na wylocie?

Jakub Świerczok nie znajduje się w najlepszej sytuacji w swoim klubie. Bułgarskie media informowały, że piłkarz latem pożegna się z Łudogorcem. Łączono go z Legią Warszawa, Piastem Gliwice. Piłkarz dla swojego obecnego zespołu wystąpił w 82 spotkaniach, zdobywając w nich 36 bramek oraz notując 10 asyst. Wraz z klubem sięgał trzykrotnie po mistrzostwo Bułgarii.

Sezon

Zagłębie Lubin zajęło jedenastą pozycję w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Z pewnością plany “Miedziowych” sięgają wyżej. W sezonie 2016/2017 klub brał udział w eliminacjach do Ligi Europy, kończąc swój udział na trzeciej rundzie.

fot. Przemysław Chlebicki