Liga Europy: Manchester United wygrał po dogrywce

10.08.2020

W ćwierćfinale Ligi Europy zmierzyły się zespoły Manchesteru United oraz FC Kopenhagi. Spotkanie odbyło się na RheinEnergieStadion w Kolonii.

Manchester United w 1/8 finału gładko pokonał w dwumeczu klub LASK Linz. W rewanżowym meczu tych drużyn, zespół prowadzony przez Ole Gunnara Solskjæra wygrał 2:1 po bramkach Lingarda i Martiala. Z kolei FC Kopenhaga w tej samej rundzie okazała się lepsza w dwumeczu od klubu İstanbul Başakşehir.

Przebieg meczu

Pod koniec pierwszej połowy piłkę w siatce umieścił Mason Greenwood, lecz sędzia słusznie bramki nie uznał. Piłkarz w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej. W drugiej odsłonie gry dwukrotnie w słupek trafiali zawodnicy Manchesteru United. Regulaminowy czas gry zakończył się bezbramkowym remisem, więc spotkanie musiało potrwać dłużej. Dogrywka przyniosła pierwszego gola, którego zdobył Bruno Fernandes, pewnie wykorzystując rzut karny. Rezultat meczu nie uległ już zmianie i drużyna prowadzona przez Ole Gunnara Solskjæra zameldowała się w półfinale Ligi Europy.