Liga Europy: Manchester United melduje się w ćwierćfinale

05.08.2020

Manchester United raz jeszcze pokonał drużynę LASK Linz i przypieczętował swój awans do ćwierćfinału rozgrywek Ligi Europy. W rewanżowym spotkaniu pomiędzy tymi zespołami padł wynik 2:1 dla klubu ze stadionu Old Trafford.

Liga Europy wróciła do gry. Manchester United był praktycznie pewny awansu do kolejnej rundy po pierwszym meczu wyjazdowym z LASK Linz. W Austrii drużyna prowadzona przez Ole Gunnara Solskjæra pokonała gospodarzy aż 0:5.

Przebieg meczu

W pierwszej połowie niewiele się działo. Na bramkę w tym spotkaniu trzeba było czekać do 55. minuty. Wtedy to ładnym strzałem z pierwszej piłki popisał się Philipp Wiesinger. Prowadzenie austriackiego klubu nie trwało długo. Dwie minuty później wyrównał Jesse Lingard po asyście Juana Maty. W końcówce meczu prowadzenie gospodarzom dał Anthony Martial. Wynik nie uległ już zmianie i Manchester United przypieczętował swój awans do ćwierćfinału Ligi Europy.