Bruk-Bet Termalica Nieciecza wykupiła Tomasza Loskę z Górnika Zabrze
11.08.2020

Pierwszoligowy klub postanowił wykupić bramkarza z Górnika Zabrze. Czy młody piłkarz pomoże swojej drużynie w wywalczeniu awansu?

Władze Bruk-Bet Termaliki Nieciecza po nieudanym podejściu do ekstraklasy chcą wzmocnić kadrę drużyny Mariusza Lewandowskiego. Rozpoczęto od zachowania na dłużej jednego z filarów zespołu z Małopolski.

Transfer definitywny z Górnika

“Janekx89” podał na Twitterze, że zdecydowano się wykupić Tomasza Loskę z Górnika Zabrze. Poprzedni sezon bramkarz spędził wyłącznie na wypożyczeniu w Niecieczy. Między słupkami Zabrzan pewne miejsce ma Martin Chudy, dlatego Loska został sprzedany. Trener Lewandowski potrzebuje zabezpieczenia na jego pozycji, ponieważ z Termaliki prawdopodobnie odejdzie Łukasz Budziłek.

Zostanie w pierwszoligowcu

24-latek w poprzednim sezonie na szczeblu 1. ligi rozegrał łącznie 10 meczów, w których 5 razy zachował czyste konto. Jesienią zagrał także w 7 spotkaniach rezerw Górnika. Loska w przeszłości był młodzieżowym reprezentantem Polski. Serwis “Transfermarkt.de” wycenia go obecnie na kwotę 200 tys. euro.