Korona Kielce: Maciej Bartoszek na dłużej w klubie
11.08.2020

Korona Kielce na swojej stronie internetowej poinformowała, że Maciej Bartoszek podpisał nowy kontrakt z klubem. Trener związał się umową z kieleckim zespołem, która będzie obowiązywać do końca czerwca 2022 roku. 

W komunikacie zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej klubu możemy przeczytać.

“Maciej Bartoszek pracę w Kielcach rozpoczął 6 marca, zastępując Mirosława Smyłę. Obecny kontrakt z 43-letnim szkoleniowcem wygasł 31 lipca. Dziś trener podpisał nową umowę, obowiązującą do końca sezonu 2021/22.”

Kariera

Maciej Bartoszek w przeszłości trenował już Koronę Kielce. W listopadzie 2016 roku przejął drużynę “Koroniarzy” i pracował do czerwca następnego roku. Zajął wtedy z klubem piątą pozycję w ekstraklasie, czym wyrównał najlepsze osiągniecie w historii Korony. Ponadto był trenerem m.in. drużyny Zdroju Ciechocinek, GKS-u Bełchatów, Zawiszy Bydgoszcz oraz Chojniczanki Chojnice.

Sezon

Korona Kielce zajęła piętnastą pozycję w PKO Ekstraklasie w minionym sezonie. Tym samym pożegnała się z najwyższym szczeblem rozgrywkowym. Klub zgromadził na swoim koncie 35 punktów w tabeli, tracąc aż dziesięć oczek do miejsca zapewniającego utrzymanie.