Oficjalnie: Mohammed Salisu piłkarzem Southampton FC
12.08.2020

Oficjalna strona internetowa klubu poinformowała o tym, że nowym zawodnikiem Southampton FC został Mohammed Salisu. Piłkarz podpisał umowę z klubem, która będzie obowiązywać do końca czerwca 2024 roku. 

Zawodnik do ekipy “Świętych” trafia na zasadzie transferu definitywnego z Realu Valladolid. To drugi transfer Southampton przed nadchodzącym sezonem. Wcześniej do klubu trafił Kyle Walker-Peters.

Sezon zawodnika

Mohammed Salisu to Ghańczyk, który występuje na pozycji środkowego obrońcy. Poprzednim klubem zawodnika był Real Valladolid. W sezonie 2019/2020 piłkarz wystąpił w 31 meczach rozgrywek La Liga, zdobywając jedną bramkę oraz notując jedną. Wraz z zespołem zajął trzynastą pozycję w lidze.

Southampton

Drużyna prowadzona przez Ralpha Hasenhüttla zajęła jedenastą pozycję w Premier League, pewnie utrzymując się się w elitarnych rozgrywkach. W FA Cup “Święci” odpadli w czwartej rundzie, przegrywając z Tottenhamem. Z kolei w EFL Cup zespół także nie przekroczył czwartej rundy, ulegając Manchesterowi City. Wczoraj ogłoszony został transfer Pierre’a-Emile’a Höjbjerga, który został nowym zawodnikiem wspomnianego Tottenhamu.