Everton: Jordan Pickford niepewny miejsca w pierwszym składzie?
13.08.2020

Według doniesień “Daily Star” Jordan Pickford nie może być pewny bycia numerem jeden w bramce Evertonu. Przekonany do zawodnika miałby nie być trener “The Toffees” – Carlo Ancelotti. “The Toffess” mogliby zastąpić piłkarza. 

Jordan Pickford w ostatnim sezonie Premier League wystąpił we wszystkich spotkaniach. Zawodnik wpuścił 56 bramek w tych meczach, zachowując czyste konto dziewięciokrotnie.

Transfer do “The Toffees”

Jordan Pickford trafił do Evertonu latem 2017 roku, przechodząc na zasadzie transferu definitywnego z Sunderlandu. Od tamtego czasu w barwach “The Toffees” wystąpił w 129 meczach, wpuszczając w nich 181 goli oraz zachowując czyste konto w 37 spotkaniach. Ponadto bramkarz jest regularnie powoływany do reprezentacji Anglii.

Nieudany sezon

Everton zajął dwunastą pozycję w Premier League, dając się wyprzedzić w tabeli m.in. Sheffield United czy Burnley. W rozgrywkach FA Cup “The Toffees” odpadli w trzeciej rundzie, przegrywając z Liverpoolem. Natomiast w EFL Cup przygoda Evertonu zakończyła się na ćwierćfinale, gdzie ulegli po rzutach karnych drużynie Leicester City. Od 21 grudnia trenerem “The Toffees” jest Carlo Ancelotti.