OFICJALNIE: Carlo Ancelotti trenerem Evertonu!

21.12.2019

Stało się – po tygodniach gdybania i zastanawiania się nad nazwiskami potencjalnych następców, posadę obejmie ten, o którym mówiło się najpoważniej. Nowym trenerem Evertonu został właśnie Carlo Ancelotti.

Angielski klub, który na początku grudnia pożegnał się z dotychczasowym trenerem, Marco Silvą, bardzo sprawnie wykorzystał fakt zwolnienia innego menedżera, w innym miejscu Europy. Carlo Ancelotti po niezadowalających wynikach osiąganych w Napoli, pożegnał się z prowadzonym od ponad roku zespołem. Na znalezienie nowego pracodawcy czekał niespełna dwa tygodnie. Utytułowany trener zdążył już po raz pierwszy się przywitać, dziękując za zaufanie i ciesząc się z bycia częścią tego „historycznego klubu”.

 

60-latek wraca tym samym do Premier League po ośmiu latach przerwy, kiedy to pracował w londyńskiej Chelsea. Zdobywca Ligi Mistrzów z Milanem i Realem Madryt podpisał umowę do końca sezonu 2023/2024. Teoretycznie więc zapowiada się na współpracę długoterminową i stopniowe wdrażanie nowego projektu, jednak jak zwykle wszystko zweryfikują wyniki.

Podczas dzisiejszego starcia z Arsenalem (13:30), który wczoraj także ogłosił nazwisko nowego trenera (został nim Mikel Arteta), Ancelotti zasiądzie jeszcze na przygotowanym miejscu na trybunach. Trenerski debiut Włocha zobaczymy najprawdopodobniej 26 grudnia, podczas spotkania przeciwko Burnley.