OFICJALNIE: Carlo Ancelotti trenerem Evertonu!
21.12.2019

Stało się – po tygodniach gdybania i zastanawiania się nad nazwiskami potencjalnych następców, posadę obejmie ten, o którym mówiło się najpoważniej. Nowym trenerem Evertonu został właśnie Carlo Ancelotti.

Angielski klub, który na początku grudnia pożegnał się z dotychczasowym trenerem, Marco Silvą, bardzo sprawnie wykorzystał fakt zwolnienia innego menedżera, w innym miejscu Europy. Carlo Ancelotti po niezadowalających wynikach osiąganych w Napoli, pożegnał się z prowadzonym od ponad roku zespołem. Na znalezienie nowego pracodawcy czekał niespełna dwa tygodnie. Utytułowany trener zdążył już po raz pierwszy się przywitać, dziękując za zaufanie i ciesząc się z bycia częścią tego “historycznego klubu”.

 

60-latek wraca tym samym do Premier League po ośmiu latach przerwy, kiedy to pracował w londyńskiej Chelsea. Zdobywca Ligi Mistrzów z Milanem i Realem Madryt podpisał umowę do końca sezonu 2023/2024. Teoretycznie więc zapowiada się na współpracę długoterminową i stopniowe wdrażanie nowego projektu, jednak jak zwykle wszystko zweryfikują wyniki.

Podczas dzisiejszego starcia z Arsenalem (13:30), który wczoraj także ogłosił nazwisko nowego trenera (został nim Mikel Arteta), Ancelotti zasiądzie jeszcze na przygotowanym miejscu na trybunach. Trenerski debiut Włocha zobaczymy najprawdopodobniej 26 grudnia, podczas spotkania przeciwko Burnley.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO