Juventus obserwuje Filipa Marchwińskiego! Polak znalazł się na celowniku włoskich klubów

17.08.2020

Kolejny włoski klub jest zainteresowany pozyskaniem Filipa Marchwińskiego. Piłkarza Lecha Poznań obserwuje mistrz Włoch, Juventus!

Informację podał Gianluca Di Marzio. Wcześniej ten sam dziennikarz oznajmił, że o Polaka mocno zabiega Torino.

Odmłodzenie składu?

Jednym z podstawowych zadań powierzonych nowemu szkoleniowcowi Juventusu, Andrei Pirlo jest odmłodzenie składu. Juventus posiada doświadczony zespół, w który należy wpuścić nieco świeżej krwi. Pomóc w tym ma chociażby transfer 20-letniego Dejana Kulusevskiego. Czy następnym posunięciem będzie kupno Filipa Marchwińskiego? Nawet gdyby doszło do transferu, na początku Polak najprawdopodobniej ogrywałby się na wypożyczeniu.

Torino konkretniejsze

Jak informuje Di Marzio, dużo konkretniejsze w swoich działaniach jest jak na razie Torino. Lech Poznań postawił warunek, że nie sprzeda piłkarza za mniej niż 5 milionów euro. Co ciekawe, wcześniej mówiono o zainteresowaniu ze strony turyńskiego klubu również Karolem Linettym oraz Bartoszem Bereszyńskim. Takowe działania są najprawdopodobniej związane z objęciem posady trenera Torino przez Marco Giampaolo. Włoski szkoleniowiec współpracował z Polakami w Sampdorii.