Marc-Andre ter Stegen wypada z gry na dłużej. Może pauzować nawet cztery miesiące
17.08.2020

Nawarstwiają się problemy klubu z Katalonii. Tym razem chodzi o uraz jednego z podstawowych piłkarzy.

Po kompromitacji z Bayernem Monachium FC Barcelona jest klubem najczęściej pojawiającym się na łamach mediów. Kolejna niepokojąca informacja dobiega do nas z obozu Katalończyków. Czy zdołają godnie zastąpić swojego podstawowego bramkarza?

Nawet cztery miesiące pauzy

Według informacji, którą podał hiszpański “AS”, Marc-Andre ter Stegen będzie musiał przejść operację kolana. Zabieg więzadła rzepki spowoduje, że Niemiec nie będzie mógł być gotowy na inaugurację nowych rozgrywek LaLiga. Źródło podaje, że jego pauza może potrwać nawet 3, lub 4 miesiące. Niewykluczone, że ten uraz spowoduje poszukiwania na rynku transferowym nowego bramkarza. Dublerem ter Stegena jest Brazylijczyk Neto, w odwodzie pozostają również niedoświadczeni wychowankowie.

Od sześciu lat w Barcelonie

28-latek trafił na Camp Nou latem 2014 roku z Borussii Monchengladbach, której jest wychowankiem. Władze Barcelony zapłaciły za niego wówczas kwotę odstępnego w wysokości 12 mln euro. W minionym sezonie łącznie we wszystkich rozgrywkach wystąpił w 46 spotkaniach, w których 17 razy zdołał zachować czyste konto. Jego aktualna umowa obowiązuje jeszcze przez 2 lata. Jest 24-krotnym reprezentantem Niemiec. W dalszym ciągu w oczach selekcjonera Joachima Loewa większym uznaniem cieszy się Manuel Neuer.