Damian Kądzior bliski transferu do Eibar. Do uzgodnienia pozostały szczegóły
26.08.2020

Jak poinformował na Twitterze Tomasz Ćwiąkała, Damian Kądzior jest bliski transferu do klubu La Liga, Eibar. Zdaniem dziennikarza Canal + niedługo nasz rodak zostanie poddany testom medycznym. 

Klocki zaczynają układać się w logiczną całość. Już w lipcu dziennikarz Sport.pl, Sebastian Staszewski podawał informację, że Damian Kądzior może trafić do klubu La Liga, który znajduje się w dolnej części tabeli. Teraz Tomasz Ćwiąkała podał, że Polak jest blisko transferu do Eibar.

Damian Kądzior blisko Eibar. Prawdopodobnie wkrótce testy medyczne. Piszę “prawdopodobnie” dla lekkiej asekuracji, ponieważ Dinamo to wyjątkowo twardy gracz na rynku. Mam nadzieję, że nic się nie wykrzaczy po drodze – napisał Ćwiąkała.

Niewielka kwota transferu

Podobno Kądzior ma trafić do hiszpańskiego klubu za zaledwie dwa miliony euro, co wydaje się relatywnie niską kwotą transferu. W końcu Polak w poprzednim sezonie w barwach Dinama Zagrzeb miał bardzo dobre liczby – 10 bramek, 10 asyst w 30 meczach. Na cenę wpływa jednak z pewnością wiek naszego rodaka, czyli 28 lat.

Być może kwota transferu wzrośnie, ponieważ Dinamo, jak podkreśla Ćwiąkała, zwykle w negocjacjach potrafi zapewnić sobie bardzo korzystne warunki. Sam klub nie chce jednak robić problemów Kądziorowi, który podobno marzy o grze w La Liga.

Zainteresowanie innych klubów

Tomasz Ćwiąkała napisał, że Polakiem zainteresowany były również inne kluby: – Było też zainteresowanie z Turcji, ale LaLiga to zdecydowany priorytet. Wcześniej Eibar pytało o wielu polskich piłkarzy, ale trener nie był przekonany m.in. ze względów językowych. W tym przypadku, jak widać nie przeszkodziło. Oby się potwierdziło.

Z całą pewnością transfer do Eibar wydaje się bardziej prestiżowy, niż do do ligi tureckiej. W końcu mowa o jednej z najlepszych lig świata. Poza tym Polak wydaje się idealnie skrojony pod drużynę prowadzoną przez José Luisa Mendilibara, który lubi graczy walecznych. A takim piłkarzem jest właśnie 28-latek.

Co więcej Kądzior na tym transferze zyskałby również pod względem ekonomicznym, ponieważ w Hiszpanii mógłby liczyć na dużo wyższe zarobki, niż w drużynie mistrza Chorwacji. Obecnie Polak inkasuje około 300 tys. euro za sezon gry.