Patrick Schick pozostanie w Bundeslidze! Czech trafi do Bayeru Leverkusen
31.08.2020

Według informacji “Sky Sport Italia” Bayer Leverkusen doszedł do porozumienia z Romą w sprawie transferu Patricka Schicka. Tym samym Czech będzie kontynuował swoją karierę w niemieckiej Bundeslidze. 

Jak informuje “Sky Sport Italia”, Bayer Leverkusen ma zapłacić za czeskiego napastnika około 27 milionów euro. Roma miałaby także otrzymać procent od kolejnej sprzedaży zawodnika.

Wydają, bo mogą?

O Bayerze Leverkusen jest bardzo głośno w letnim okienku transferowym, lecz w kontekście sprzedaży najlepszego zawodnika zespołu “Aptekarzy”. Mowa oczywiście o Kaiu Havertzu, który już niebawem zostanie nowym piłkarzem Chelsea FC. W mediach donosi się, że Bayer Leverkusen może zarobić na transferze 100 milionów euro (łącznie z bonusami). Tym samym “Aptekarze” będą dysponować sporymi pieniędzmi, które mogą się przyczynić na kolejne wzmocnienia.

Zostanie w Niemczech

Patrick Schick w ubiegłym sezonie był wypożyczony z Romy do RB Lipsk, gdzie miał szanse występować już na niemieckich stadionach. Czeski napastnik pojawił się na murawie w dwudziestu dwóch spotkaniach Bundesligi, w których zdobył dziesięć bramek oraz zanotował dwie asysty. Wraz z zespołem Lipska zajął trzecią pozycję w tabeli ligowej.