Damjan Bohar trafi pod skrzydła byłego trenera Lecha?

07.09.2020

Damjan Bohar opuści Zagłębie Lubin jeszcze podczas letniego okna transferowego? Jak poinformował Piotr Koźmiński z “Super Expressu”, zainteresowanie piłkarzem przejawia chorwacki Osijek.

Udany czas Słoweńca

Nie ulega wątpliwości, że Damjan Bohar jest jednym z najlepszych skrzydłowych PKO Ekstraklasy. Szczególnie udany był dla niego poprzedni sezon. W barwach “Miedziowych” Słoweniec zanotował wówczas 15 goli i pięć asyst w 36 ligowych spotkaniach. Poza tym piłkarz udanie rozpoczął nowe rozgrywki – w dwóch pierwszych meczach 28-latek zdobył gola i zaliczył dwie asysty.

Dzięki dobrym występom w ekstraklasie, Damjan Bohar trafił do reprezentacji Słowenii. W meczach Ligi Narodów przeciwko Grecji i Mołdawii piłkarz znalazł się w wyjściowym składzie. Warto dodać, że w drugim spotkaniu 28-letni skrzydłowy zdobył gola, który był jego pierwszym w narodowych barwach.

Oferta z nowego klubu Nenada Bjelicy

Forma Słoweńca przyciągnęła również zainteresowanie z innych klubów. W ciągu ubiegłego roku mówiło się o tym, że piłkarz znajduje się na celowniku Legii Warszawa oraz Lecha Poznań. Jak się okazuje, obserwują go również skauci z zagranicy.

Jak poinformował Piotr Koźmiński z “Super Expressu”, 28-latkiem interesuje się chorwacji Osijek. Niedawno trenerem zespołu został były szkoleniowiec Lecha, Nenad Bjelica, który wymaga wzmocnienia zespołu. Z informacji wynika, że klub złożył już za piłkarza ofertę w wysokości 400 tysięcy euro oraz dziesięciu procent następnego transferu.

Co z przyszłością Bohara?

Według doniesień “Super Expressu” z końca lipca, Zagłębie Lubin oczekiwało za piłkarza oferty w wysokości 800 tysięcy euro. Słoweniec jednak wciąż nie przedłużył umowy z “Miedziowymi”, co oznacza, że w przyszłym roku może być dostępny za darmo.

Fot. materiały prasowe Zagłębia Lubin