Gonzalo Higuain o krok od transferu do MLS

10.09.2020

O odejściu Gonzalo Higuaina z Juventusu mówiło się już od dłuższego czasu. Wygląda na to, że to koniec spekulacji – Argentyńczyk niebawem podpisze kontrakt z Interem Miami.

Dwuletnia umowa

Higuain przejdzie do klubu Davida Beckhama na zasadzie wolnego transferu, ponieważ rozwiązał kontrakt z Juventusem za porozumieniem stron. Inter Miami zaoferował Argentyńczykowi dwuletnią umowę i zapewne bardzo wysokie zarobki. Na dniach „Pipita” poleci do Stanów, żeby podpisać umowę. Higuain będzie pierwszą dużą gwiazdą sprowadzoną przez klub z Florydy.  32-latek występował w Juventusie od 2016 roku. Dla „Starej Damy” rozegrał 149 meczów, w których strzelił 66 bramek.

Juventus ma problem

Higuain nie mieści się w planach nowego trenera „Bianconerich” Andrei Pirlo. Trzeba jednak zauważyć, że komplikuje się sprawa zastępstwa Argentyńczyka. Wzrasta szansa, że Luis Suarez zostanie w Barcelonie, z kolei Edin Dżeko nie ma zamiaru ruszać się z AS Romy. Działacze „Starej Damy” muszą się spieszyć z szukaniem nowego snajpera, ponieważ do zamoknięcia okienka transferowego nie zostało dużo czasu, ale w sprawie nowego napastnika nastąpił pat.