Thiago Alcantara odchodzi z Bayernu. Zagra w angielskim gigancie

17.09.2020

Thiago Alcantara zostanie nowym piłkarzem Liverpoolu. Hiszpan odchodzi z Bayernu na zasadzie transferu definitywnego i podpisze z „The Reds” czteroletni kontrakt.

Długie negocjacje

Thiago na celowniku Liverpoolu był  od dłuższego czasu. Tuż po finale Ligi Mistrzów wydawało się, że przejście Hiszpana na Anfield zostało już przesądzone. Jak się jednak okazało, negocjacje z Bayernem nie były proste. Bawarczycy twardo obstawali przy swojej cenie (30 milionów euro) natomiast Liverpool oferował o 10 milionów mniej. W końcu obie strony znalazły konsensus – „The Reds” zapłacą 30 milionów euro, jednak część kwoty będzie wypłacona w bonusach. Sam zawodnik podpisał umowę, która będzie obowiązywać do 30 czerwca 2024. Thiago będzie występować z numerem „6”.

Zawiedziony Solskjaer

Tym samym Liverpoolowi udało się uprzedzić swojego największego rywala, czyli Manchester United. Dużo mówiło się o tym, że zarząd „Czerwonych Diabłów” skontaktował się z agentem Thiago, żeby w ostatniej chwili włączyć się do walki o Hiszpana. 29-latek był już jednak dogadany z Liverpoolem, więc trener United Ole Gunnar Solskjaer musi obejść się smakiem i znaleźć innego pomocnika do swojej drużyny.