Arkadiusz Milik odrzucił kolejną propozycję. Transfer coraz bliżej?

05.11.2020

Arkadiusz Milik odrzucił kolejną propozycję kontraktu od Napoli. Według włoskich dziennikarzy, piłkarz nalega na transfer w zimowym oknie transferowym.

Na trybunach przynajmniej do stycznia

Transfer Arkadiusza Milika w letnim okienku to bez wątpienia jedna z najgłośniejszych sag transferowych w ostatnim czasie. 26-letni napastnik jeszcze na początku roku podjął decyzję o nieprzedłużeniu kontraktu, który wygasa w przyszłym roku. W związku z tym reprezentant Polski już latem miał opuścić Napoli.

Tak się ostatecznie nie stało – piłkarz nie trafił ani do Juventusu, ani do Romy, ani do Fiorentiny, z którymi łączyły go media. Arkadiusz Milik pozostał w Napoli, aczkolwiek Gennaro Gattuso nie zgłosił go do składu zarówno na Serie A, jak i na Ligę Europy. Chociaż 26-latek wrócił do treningów z pierwszą drużyną, każdy mecz musi spędzić na trybunach.

„Nie chce iść na kolejną wojnę z Napoli

Włoski dziennikarz Ciro Venerato na antenie Rai Sport przyznał, że reprezentant Polski otrzymał od Napoli kolejną propozycję kontraktu.

Zdecydował, że odejdzie zimą. Dobrze wie, że interesują się nim europejskie kluby. Jednocześnie nie chce iść na kolejną wojnę z Napoli. Będzie starał się dogadać w sprawie kwoty transferowej za pośrednictwem agentów – przyznał Ciro Venerato.

Z doniesień włoskich dziennikarzy wynika również, że w grę wchodzi transfer do jednego z klubów Premier League. Arkadiusz Milik jest łączony również z Fiorentiną, aczkolwiek wiele zależy od tego, czy plotki się potwierdzą i trenerem zespołu zostanie Maurizio Sarri. Włoski trener prowadził wcześniej reprezentanta Polski w Napoli i jest fanem jego talentu.